School Directory

Position Name email
Principal Marquita Wilkins [email protected]
Assistant Principal                                            
Angelia Cameron [email protected]
 Instructional Coach
 Alice Brown
 [email protected]
Registrar Claudette Flowers [email protected]
Bookkeeper Erika Miller [email protected]
Counselor Annette Gilbert [email protected]
Nurse Melissa Rister [email protected]
Pre-K Teacher Kimberly Brewer [email protected]
Pre-K Paraprofessional
Donna Henderson [email protected]
Special Needs Pre-K Teacher Tammy Edmondson                                
[email protected]
Special Needs Pre-K  Paraprofessional Kenyatta Key key.[email protected]
Kindergarten Teacher Angie Craver [email protected]
Instructional Paraprofessional  (KK) Erin Yoder [email protected]
Kindergarten Teacher Melissa Spohn [email protected]
Instructional Paraprofessional (KK) Shirylene Capps [email protected]
Kindergarten Teacher Robin Lackey
[email protected]
Instructional Paraprofessional (KK) Bridgette Tate [email protected]
First Grade Teacher Stephanie Kazar [email protected]
 First Grade Teacher
 Ashley Latham
[email protected]
First Grade Teacher Tiffany Young [email protected]
Second Grade Teacher Kimberly Aldridge [email protected]
Second Grade Teacher Bobbie Johnson
[email protected]
Third Grade Teacher Tina Hendrix [email protected]
Third Grade Teacher Amy Larimer [email protected]
Third Grade Teacher Nicole Roberts [email protected]
Fourth Grade Teacher Rhonda Bowers
[email protected].us
Fourth Grade Teacher Kessler Mary Jane [email protected]
Fourth Grade Teacher Jennifer Millwood [email protected]
Fifth Grade Teacher Sandi Newsham [email protected]
Fifth Grade Teacher Yolonda Watterson [email protected]
Special Education Teacher (IRR) Patricia Cox [email protected]
Special Education Teacher (IRR) Elaine Franklin [email protected]
Special Education Teacher (IRR) Tiffany Lynch [email protected]
Special Education Teacher (IRR) Heather Oller [email protected]
Special Education Teacher (IRR) Angela Satterfield [email protected]
Special Education Paraprofessional Sheri Aiken [email protected]
Special Education Paraprofessional Yolanda Brown [email protected]
Speech Teacher Rhesa Lewis-Pousada [email protected]
Art Teacher Spencer Pickens [email protected]
School Technology Assistant Sherri Kelly [email protected]
PE Teacher Donna Thompson [email protected]
Instructional Paraprofessional (PE) Kristi Bellamy [email protected]
Media Specialist Sandy Moseley [email protected]
Instructional Paraprofessional (Media) Nina Hill [email protected]
Quest Teacher Mary Horton [email protected]
EIP Teacher Tanahia Benton [email protected]
EIP Teacher Pat Schmidt [email protected]
ESOL Teacher Nikkeshia Mills
[email protected]
Lead Custodian Willis Sheppard [email protected]
Custodian Stephanie Giles [email protected]
Custodian Orrin Henry [email protected]
Cafeteria Manager Wende Wigton [email protected]
Cafeteria Staff Heather Harvey [email protected]
Cafeteria Staff Melissa Bodine [email protected]
Cafeteria Staff Shirley Heard [email protected]
Cafeteria Staff Jacqueline Cox